Proč je dobré mít doménu?

 • Jednoduchá a dobře zapamatovatelná adresa na internetu

  Lidi si pamatujete podle jejich jména. Auta rozeznáváte podle značek a modelů, stejně tak třeba mobilní telefony. A webové stránky si zapamatujete podle názvu jejich domény. U nás je nejznámější doménou zřejmě Seznam.cz. Doména, kterou má naše firma Active 24, je active24.cz. České domény mají vždy koncovku CZ.

  Objednat doménu

 • Lidé vás snadněji najdou na vlastní doméně

  Doména je adresou, která většinou odkazuje na webové stránky, elektronický obchod nebo emailové adresy. Je to de facto vaše adresa na internetu, podobně jako ulice, číslo a město označují fyzickou adresu v reálném světě. Pokud si někdo zapamatuje vaši doménu, může vás na internetu snadno najít. Může být vaším návštěvníkem nebo rovnou zákazníkem, to v případě, že na internetu podnikáte.

 • Vlastní doména – profesionální image a důvěryhodnost

  Podnikat a nemít webové stránky na vlastní doméně je dnes ukázkou přílišné spořivosti a amatérismu. Vlastní doména s koncovou CZ stojí necelé 2 stovky za rok. Navíc firemní webové stránky na vlastní doméně se staly standardem. To samé platí i o firemních emailech. Emailové schránky je dobré mít ve tvaru jmeno@nazev-firmy.cz, pak vás zákazníci a obchodní partneři budou brát vážně.

  Pro mnoho podnikatelů je doména výnosnou obchodní značkou. Sice se jí nestane přes noc, ale spíše v delším časovém horizontu. Každý zná vyhledávač Seznam.cz, mnoho lidí nakupuje v internetovém obchodě Mall.cz, obchoduje na Aukro.cz nebo čte zprávy na iDnes.cz. Všechny tyto domény jsou dnes ceněnými obchodními značkami.

 • S vlastní doménou budete výše na Seznamu a Googlu

  Velká část návštěvníků webových stránek přichází na váš web poté, co vaše stránky vyhledají na Seznam.cz nebo Google.cz. Odkaz na vaše stránky bude výše ve výsledcích vyhledávání, pokud budete provozovat web na vlastní doméně. Doména vám tak přivede více návštěvníků a zákazníků.

  Domény ale nejsou jen výsadou živnostníků a firem. Může si ji koupit každý, například pro své osobní, zájmové či klubové stránky. I tady platí, že návštěvníci a fanoušci vás jednodušeji najdou ve výsledcích vyhledávání na Seznamu a Googlu, pokud budete mít vlastní doménu.

Zpět na seznam témat

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.